Apsaugos programinė įranga

Bet kuris prie tinklo prijungtas įrenginys – tai vartai, per kuriuos gali įžengti grėsmė. Geriausias būdas apsaugoti įrenginį, ypač prijungtą prie interneto, – naudoti tinkamą ir pačią naujausią saugos programinę įrangą, paprastai vadinamą antivirusine.

Asmeninių duomenų ir informacijos, perduodamos internetu arba siunčiamos paties įrenginio, papildomą apsaugą gali suteikti specialus įrankių rinkinys, vadinamas VPN. Jis reiškia virtualus privatus tinklas.

Kai naršydami internete, o ypač – atlikdami finansines operacijas, esate prisijungę prie nesaugaus „WiFi“, galite kelti grėsmę patys sau ir savo neskelbtiniems duomenims.

Antivirusiniai įrankiai ir paslaugos paprastai yra sudėtiniai funkcijų rinkiniai, kurie stebi interneto srautą, nuskaito failus ir bando atskleisti galimas net nežinomų virusų grėsmes saugumui. Tokie įrankiai padeda išvengti nemalonaus elgesio, blokuoja potencialiai kenksmingas svetaines ir naudoja kitokius sprendimus tam, kad apsaugotų vartotojo įrenginį ir informaciją.

VPN įrankiai padeda prisijungti prie interneto per saugų nuotolinį serverį, kuris slepia naudotojo pirminį IP adresą ir taip leidžia užšifruoti savo duomenų srautą bei užmaskuoti savo internetinę tapatybę. Kai naršoma naudojantis viešaisiais belaidžiais tinklais ar kitais nesaugiais tinklo ryšiais, taip padidinamas anonimiškumas ir saugumas.

Kai kuri antivirusinė programinė įranga taip pat gali teikti VPN paslaugą.

 

Dažniausiai naudojama antivirusinė programinė įranga:

  1. Avira
  2. „Avats“
  3. „McAfee“
  4. ESET
  5. „Bitdefender“
  6. AVG
  7. Kaspersky
  8. „Microsoft“ pagrindinės saugumo funkcijos
  9. Norton

Dažniausiai naudojami VPN įrankiai:

  1. Nord VPN
  2. Express VPN
  3. Surfshark
  4. Tunelbear