Bendradarbystės erdvės

Bendradarbystės erdvės iš esmės yra bendros darbo vietos. Jose siūlomos biuro patalpos tiems, kurie nori pabėgti nuo darbo namie ar kavinėje.

Šiose bendrai naudojamose darbo erdvėse yra daugybė biurui būdingų patogumų, pavyzdžiui, iš anksto rezervuojami darbo stalai, privačios posėdžių salės, virtuvėlės, kavos aparatai ir pan. Dažniausiai tokios erdvės siūlo ir bendraminčių bendruomenę. Jose paprastai dirba laisvai samdomi specialistai, verslininkai, startuoliai ir mažos komandos, norinčios pasinaudoti lanksčiomis tokių erdvių sąlygomis.

Dar vienas didelis šių vietų privalumas – kaina. Bendradarbystės erdvėse galima išsinuomoti tik tai, ko reikia, skirtingai nei įrengtose privačiose biurų patalpose, kurios dažniausiai būna brangios. Taikomi keli narystės modeliai, leidžiantys lanksčiai pasirinkti tinkamiausią išlaidų planą.

Bendradarbystės erdvėse galima mokėti dienos ar mėnesinį mokestį. Narystės išlaidos taip pat skiriasi priklausomai nuo to, ar naudojamasi bendru stalu, ar norima atskiro stalo. Tačiau užvis svarbiausia, kad čia sukuriama bendruomenė.

Kodėl bendradarbystės erdvėje tokia svarbi bendruomenė?

Bendradarbystė – daugiau negu tik erdvė.

Tai palaikymo bendruomenė.

Bendradarbiavimo erdvė arba kilnojamasis biuras gali ir turi būti puiki platforma, leidžianti sukurti atmosferą, kurioje žmonės puikiai leidžia laiką ir efektyviai dirba. Besinaudojantieji bendradarbystės erdvėmis mano, kad jų darbas yra prasmingas. Be to, bendradarbystės erdvių nariai dirba įvairiose įmonėse, startuoliuose ir projektuose.

Kadangi tiesioginės konkurencijos ar vidaus politikos tokiose erdvėse mažai, čia lengviau išlaikyti profesinę asmenybę. Dirbant tarp žmonių, atliekančių įvairius darbus, taip pat galima sustiprinti ir savo profesinę tapatybę.

Be to, šiose erdvėse egzistuoja pagalbos vieni kitiems kultūra, juolab kad tai padaryti yra daug galimybių. Erdvės darbuotojų įvairovė reiškia, kad kiti bendradarbiai turi tokių įgūdžių, kuriais gali pasitarnauti kitiems bendruomenės nariams.

Kaip bendradarbystės erdvės naudojamos kaip bendradarbiavimo priemonė? Yra paskelbtas vadinamasis bendradarbystės manifestas, kuriame teigiama:

 „Mes turime talentą. Mums tiesiog reikia dirbti kartu. Norint pakeisti mūsų kultūrą, skirtingos aplinkos turi persidengti, jungtis ir bendrauti tarpusavyje. Siekdami sukurti tvarią bendruomenę, pagrįstą pasitikėjimu, laikome vertybe bendradarbiavimą, o ne konkurenciją, bendruomenę, o ne darbotvarkę, dalyvavimą, o ne stebėjimą, darymą, o ne kalbėjimą, draugystę, o ne oficialumą, drąsą, o ne garantijas, mokymąsi per kompetenciją, žmones, o ne asmenybes, vertės ekosistemą, o ne vertės grandinę.

Šaltinis: autorinis kūrinys


Ryšiai su kitais žmonėmis – viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės moka už darbą bendradarbystės erdvėje, užuot dirbę iš namų ar išsinuomoję niekuo neypatingą biurą. Kiekviena bendradarbystės erdvė turi savitą atmosferą, o kiekvienos erdvės valdytojai labai stengiasi kurti išskirtinę patirtį, atitinkančią erdvės narių poreikius.

Ar sugebėtumėte laikytis šių taisyklių?