Fizinis prietaisų saugumas ir aparatinė įranga
Visi žinome, kaip erzina pamesti telefoną, jį prarasti dėl vagystės arba tiesiog numesti ant žemės ir sudaužyti ekraną tiek, kad prietaisas taptų nebetinkamas naudoti. Paprastai apie šiuos nemalonumus nesusimąstoma, kol jie neįvyksta.
Kalbėdami apie fizinį saugumą, turime omenyje, kad bet kuris prietaisas gali būti sugadintas, pamestas, pavogtas.
Sudarėme būdų ir sprendimų, kaip užtikrinti prietaiso saugumą ir išvengti nuostolių, sąrašą:
- Slaptažodis arba užšifravimas. Vagystės atveju stenkitės neprarasti informacijos. Tam, kad apsaugotumėte prieigą prie savo įrenginio – tiek mobiliojo telefono, tiek stalinio kompiuterio – naudokite stiprų slaptažodį, pirštų atspaudus ar kitus biometrinius duomenis. Venkite visur naudoti tą patį slaptažodį. Svarbius failus užrakinkite arba užšifruokite. Aktyvinkite prietaise jau esančią arba papildomai įdiegtą stebėjimo programinę įrangą, kur sektų įrenginį naudodamasi vietos nustatymo paslauga – net jei jis yra pamestas ar pavogtas ir tebėra užrakintas.
- Atsarginė kopija. Visada kurkite atsargines svarbių failų kopijas, saugokite jas atmintukuose, išoriniuose standžiuosiuose diskuose, o gal net trečiosios šalies debesies saugykloje.]
- Sveika nuovoka. Negundykite vagių be priežiūros paliktais mobiliaisiais įrenginiais, ypač viešose vietose. Nepalikite nešiojamojo kompiuterio krepšio be priežiūros kavinėje, oro uoste ar kitose viešose vietose.
- Nuolat atnaujinkite įrenginių programinę įrangą. Kai tik sistema paragins, įdiekite operacinės sistemos naujinius.
- Veikite greitai. Priklausomai nuo situacijos, pavyzdžiui, jei pametėte prietaisą, nepanikuokite. Pirmiausia pakeiskite slaptažodį, kuriuo naudojantis patenkama prie svarbiausių duomenų. Jei prietaisas darbovietės – informuokite savo vadovą ar IT specialistą. Prireikus informuokite policiją.
- Jei parduodate seną įrenginį, telefoną, planšetinį ar nešiojamąjį kompiuterį, įsitikinkite, kad visa jūsų asmeninė informacija iš standžiojo disko ar įrenginio atminties yra ištrinta visam laikui. Tam galite naudoti specialią programinę įrangą, pvz., „Eraser“, „File shredder“ arba „WipeFile“ ir pan.