Imlumas kitų idėjoms ir naujai informacijai

Imlumas suprantamas kaip atvirumas naujoms idėjoms ar pokyčiams. Jei asmuo reaguoja į kitų žmonių pasiūlymus ir nesiekia primesti savo veikimo būdų, jis ne tik imlus, bet ir lankstus. Imlūs asmenys labiau linkę fiziškai sąveikauti su priešinga nuomone.

Pavyzdžiui, neperjungia televizijos kanalo, kai kalba priešingai stovyklai atstovaujantis politinis kandidatas arba, užuot atsistoję ir išėję, toliau palaiko diskusiją su „neinformuotu“ dėde, dėstančiu kategorišką savo požiūrį į imigraciją.

PRAKTINĖ UŽDUOTIS


Pavadinimas:
Pabėgimo kambario užduotys

Tikslas: komandinis darbas ir problemų sprendimas esant spaudimui. Kartu spręsdami galvosūkius ir mįsles, dalyviai mokosi klausytis ir perteikti savo požiūrį.

Ugdomi įgūdžiai: imlumas.

Minimalus dalyvių skaičius: iki 10 žmonių.

Trukmė: mažiausiai 30 minučių.

Minimalus instruktorių skaičius: 1.

Kiti reikalavimai: pabėgimo kambarys.

Trumpas aprašymas: komanda uždaroma pabėgimo kambaryje, iš kurio turi rasti pabėgimo kelią. Užuomina ar raktu į išsilaisvinimą gali būti bet kas – nuo dėžutės su slaptažodžiais iki spynos, kurią reikia atrakinti. Jei kompanija didelė, rekomenduojama susiskirstyti į kelias grupes, kad kiekviena komanda išbandytų skirtingą pabėgimo kelią.

 

Nuorodos

  1. “Receptive”, Copyright © 2021 Vocabulary.com, Inc., a division of IXL Learning, Retrieved November 19, 2021, from https://www.vocabulary.com/dictionary/receptive
  2. Minson, J.A., Chen, F.S., “Why won’t you listen to me? Measuring receptiveness to opposing views”, Retrieved November 19, 2021, from https://marketing.wharton.upenn.edu/wp-content/uploads/2015/04/Paper-Minson-Chen-2016.pdf)