Mąstymo lankstumas

Lankstus mąstymas – tai gebėjimas pakeisti mąstymo ar dėmesio kryptį, reaguojant į pasikeitusias taisykles arba naujas ir netikėtas situacijas. Lankstus mąstymas dar vadinamas psichikos arba kognityviniu lankstumu.

Apibendrintai tariant, tai yra gebėjimas pritaikyti savo elgesį prie dabarties akimirkos, priklausomai nuo situacijos ir joje veikiančių žmonių. Tai prieštarauja sustabarėjusiam mąstymui, kai individas nesugeba pakeisti to, ką daro arba kaip mąsto priklausomai nuo to, kas vyksta aplinkui.

Activity


Pavadinimas:
Nesudužęs kiaušinis

Tikslas: skatinti komandinį darbą, kūrybišką problemų sprendimą ir laiko valdymą.

Ugdomi įgūdžiai: mąstymo lankstumas

Minimalus dalyvių skaičius: 6-50.

Trukmė: mažiausiai 15 minučių paruošimui, o tada priklausomai nuo pastatytų konstrukcijų skaičiaus.

Minimalus instruktorių skaičius: 1, kuris išmeta konstrukciją į orą.

Kiti reikalavimai: atviras tuščias grindų plotas su aukštesnėmis lubomis.

Trumpas aprašymas:

Dalyviai sugrupuojami po 3–5 ir gauna įvairių statybinių medžiagų: popierinių šiaudelių, maskuojamosios juostos ritinėlį, vieną šviežią kiaušinį, laikraščių ir pan. Per ribotą laiką – 15 minučių – kiekviena komanda turi pastatyti konstrukciją su kiaušiniu.

Pasibaigus laikui, visos konstrukcijos surenkamos, o instruktorius jas išmeta iš mažiausiai 3 metrų aukščio. Tada apžiūrima, kaip kuri konstrukcija apsaugojo kiaušinį. Laimi tos grupės, kurių kiaušinis nesudužo.

Nuorodos

  1. “Flexible Thinking: When It’s Hard to Adapt”, CC License, Retrieved   November 19, 2021, from https://mindprintlearning.com/blog/flexible-thinking/
  2. Davis, B. “What is the definition of flexible thinking?”,  Copyright © 2021 MVOrganizing, Retrieved November 19, 2021, from https://www.mvorganizing.org/what-is-the-definition-of-flexible-thinking/#What_is_the_definition_of_flexible_thinking.
  3. Spure, K. “51 best employee team building games for improving productivity at work”, Copyright © 2011 – 2021 DeskTime, Retrieved November 19, 2021, from desktime.com/blog/best-employee-team-building-activities/