Pagrindinės programinės įrangos ir komunikacijos priemonės

Pagrindinę programinę įrangą ir kompiuterines programas, leidžiančias vartotojui kompiuteriu atlikti daugumą įprastų užduočių, galima suskirstyti į dvi grupes: nemokamą ir mokamą. Norėtųsi, kad visa programinė įranga būtų nemokama, tačiau mokami ir licenciniai produktai turi savų privalumų: pvz., nuolatinį programinį palaikymą, daugiau papildomų įrankių ir galimybių. Dauguma mokamos licencijuotos programinės įrangos taip pat suteikia nemokamų versijų, tačiau jos yra riboto naudojimo ir paprastai skirtos tik asmeniniam naudojimui.

Toliau pateikiamas dažniausiai pasitaikančių užduočių, kurias galima išspręsti naudojant nemokamą arba mokamą programinę įrangą, sąrašas. Jis apima daugumą įrankių, kurių išmanymo paprastai reikalauja darbdaviai.

Taip pat pateikiama nuorodų į alternatyvius įrankius internete, nes daugelį užduočių galima išspręsti naudojant debesų sprendimus, ypač, kai skaitmeninimas sparčiai juda debesų kompiuterijos link. Asmeniniai prietaisai tampa panašesni į galinius įtaisus, kuriais galima pasiekti nuotolinius ir galingus  įrenginius, ir atvaizduoti rezultatus. Atkreiptinas dėmesys, kad dauguma įrankių ir programų turi savo alternatyvias versijas, skirtas išmaniesiems telefonams – jas galima atsisiųsti iš programėlių parduotuvių.

 

Pagrindinės nemokamos ir pagalbinės programinės įrangos sąrašas

 

Kituose skyriuose gilinsimės į tam tikras pagrindines priemones ir programinę įrangą.