Privatumo pažeidimai ir duomenų vagystės

Kas yra duomenų privatumo pažeidimas?

  1. Duomenų pažeidimas – tai toks įvykis, kai informacija pavagiama arba paimama iš sistemos be sistemos savininko žinios ar leidimo. Su duomenų privatumo pažeidimu gali susidurti tiek maža, tiek didelė įmonė ar organizacija.
  2. Privatumas pažeidžiamas tada, kai kas nors prieina prie privačios informacijos be leidimo. Viskas prasideda nuo saugumo pažeidimo – įsiskverbimo į saugomą kompiuterių tinklą, ir baigiasi duomenų išviešinimu ar vagyste. Duomenys gali apimti asmens tapatybės nustatymo informaciją, tokią kaip vardas, pavardė, adresas, socialinio draudimo numeris ar kredito kortelės informacija.

Kokių pavojų kyla privatumui?

  1. Privatumas yra susijęs su teise valdyti savo asmeninę informaciją ir spręsti, kaip ta informacija naudojama. Jūsų informacijos yra daugelyje vietų: valstybės institucijose, sveikatos priežiūros ir finansų įstaigose, socialinių tinklų platformose, kompiuterių programų kūrėjų duomenų bazėse ir daugelyje kitų vietų.
  2. Jūsų informacija turi vertę. Štai kodėl kibernetiniai nusikaltėliai dažnai nukreipia savo dėmesį į organizacijas, kuriose gali gauti asmens duomenų. Juos galima naudoti nusikaltimams, pvz., asmens tapatybės vagystėms, arba parduoti tamsiajame internete.
  3. Dar vienas privatumo ir duomenų pažeidimų panašumas yra tas, kad nedaug ką galima padaryti tam, kad jų išvengtum. Jūsų informacijos saugumas yra kažkieno kito rankose. Nepaisant to, yra keletas dalykų, kuriuos galima padaryti, siekiant apsisaugoti.

Kaip išvengti duomenų pažeidimo?

  1. Kurkite sudėtingus slaptažodžius. Kiekvienai paskyrai naudokite skirtingus ir pakeiskite kaskart, jei sužinote, kad buvo įsilaužta į įmonę, su kuria neseniai bendravote.
  2. Jei įmanoma, naudokite kelių lygių tapatybės patvirtinimą – jis suteikia prieigą tik pateikus du ar daugiau įrodymų, paprastai slaptažodį ir kodą, kurie vartotojui siunčiami telefonu, teksto pranešimais ar el. paštu prisijungimo metu.
  3. Už pirkinius mokėkite kreditine kortele. Jums gali tekti mažesnė atsakomybė už apgaulingus nuskaitymus nuo kredito kortelės.
  4. Stebėkite, ar nėra sukčiavimo. Jei gaunate pranešimą apie duomenų pažeidimą, paskambinkite jį siuntusiai įmonei ir pasitikslinkite, ar pranešimas tikras. Naudokite tik tą numerį, dėl kurio tikrumo esate įsitikinę, o ne numerį, kuris gali būti nurodytas pranešime.
  5. Saugokitės tapatybės vagystės. Visame pasaulyje 65 proc. duomenų pažeidimų sudaro tapatybės vagystė – tai dažniausias rezultatas. Jei tapote tapatybės vagystės auka, susisiekite su kiekviena finansine įstaiga ir įšaldykite savo sąskaitas. Taip pat apie tapatybės vagystę verta informuoti valstybės įstaigas.
  6. Nustatykite paskyros įspėjimus. Pavyzdžiui, gaukite pranešimus apie įtartinus arba tam tikrą sumą viršijančius pirkinius.

 

Vaizdo įrašas: duomenų pažeidimo pavojai – The Dangers of a Data Breach (aktyvi nuoroda)