Socialiniai tinklai

Socialinis tinklas apibrėžiamas kaip asmenų ir jų asmeninių ryšių grandinė, kuri kitaip dar gali būti vadinama virtualia bendruomene ar profilio svetaine. Socialinis tinklas yra svetainė, kurioje žmonės buriasi kalbėtis, dalytis idėjomis ir pomėgiais ar susirasti naujų draugų. Šis bendradarbiavimo ir dalijimosi būdas yra žinomas kaip socialinė medija.

Ryšių su kitais žmonėmis užmezgimą ir gausinimą galima naudoti tiek asmeniniais, tiek verslo sumetimais. Socialinės tinklaveikos programos naudoja tarpasmenines asociacijas, kad būtų lengviau megzti ryšius su naujais žmonėmis. Socialiniais tinklais naudojamasi, norint susitikti su naujais draugais ar užmegzti ryšius su senais, kaip tai daro daugelis žmonių socialiniame tinkle „Facebook“, arba išplėsti savo profesinius ryšius per verslo tinklą, pvz. „LinkedIn“.

Naujos socialinio tinklo paskyros kūrimo procesas kiekviename tinkle vis kitoks. Kalbant apibendrintai, apsilankius socialinio tinklo svetainėje, kurioje norima susikurti paskyrą, reikia ieškoti nuorodos „Prisiregistruoti“ (angl. Sign up, Sign In) arba „Kurti naują paskyrą“ (angl. Create New Account). Nauja paskyra sukuriama, praėjus visus paskyros kūrimo etapus. Greičiausiai tam reikės pateikti bent jau savo vardą, pavardę, nurodyti amžiaus grupę ir el. pašto adresą. Atsižvelgiant į socialinio tinklo reikalavimus, gali prireikti papildomos informacijos.

Atsargiai – privatumo nuostatos!

Tam, kad įmonės ir darbdaviai jus matytų, reikalingas viešas profilis. Jei socialinį tinklą „Facebook“ naudojate ir laisvalaikiui, galite pakeisti savo privatumo nustatymus taip, kad tam tikrą turinį matytų tik draugai. Tai leis išlaikyti gerą viešąjį įvaizdį, kuris, priklausomai nuo to, kokio darbo ieškote, gali būti lemiamas.

 

10 populiariausių socialinės žiniasklaidos platformų 2021 m.

Pavadinimas
Nuoroda
Informacija
Facebook
Populiariausia socialinių tinklų svetainė internete. Čia galima susikurti asmeninę paskyrą ir bendrauti su draugais, dalytis nuotraukomis, vaizdo įrašas, kalbėtis apie veiklas ir pan.
Youtube
Puikus tinklas tiems, kurie skelbia vaizdo dienoraščius, vaizdo tinklaraščius ar kitus vaizdo įrašus.
Twitter
Labai populiari vieta pranešti karščiausias naujienas, nes suvirškinti reikiamas turinys yra vos kelių sakinių ilgio. Naudojantis grotažymėmis, galima išfiltruoti norimą informaciją.
Instagram
Dar vienas plačiai naudojamas socialinis tinklas, kurį fotografijos entuziastai naudoja kaip laisvalaikio užsiėmimą ar pragyvenimo šaltinį. Ieškantiems kūrybinės srities darbo, šis socialinis tinklas – vienas tinkamiausių.
Tik tok
Savotiška vaizdo karaokė, kurioje keisčiausi trumpi vaizdo montažai pasiekiami vos keliais bakstelėjimais mobiliajame telefone. Šiuo metu ilgiausia leidžiama vaizdo įrašo trukmė siekia 3 min. Didžiausio populiarumo sulaukia linksmas, įdomus, komiškas, o kartais tiesiog beprasmis trumpas filmuotas turinys, paprastai rengiamas pagal populiarias dainas.
Snapchat
Viena labiausiai naudojamų programėlių tarp jaunesnių nei 25 metų amžiaus žmonių. Tai istorijų pasakojimas trumpais pagaviais vaizdo įrašais, dažniausiai primenančiais asmenukes. Patogi pramoginė ir edukacinė platforma, leidžianti užmegzti ryšius su klientais – tereikia įtraukiančio turinio.
LinkedIn
Garsiausias socialinis tinklas ryšiams tarp profesionalų kurti. Čia galima ieškoti ir siūlyti darbą, nusiųsti savo gyvenimo aprašymą tiesiai darbdaviui, savo asmeniniame puslapyje dalintis vieša informacija, vaizdo įrašais, nuotraukomis ar įvairiais dokumentais, kad juos pamatytų įvairios įmonės. Veikia daug diskusijų grupių ir forumų, prie kurių prisijungus, galima keistis nuomonėmis.
Pinterest
Populiarius socialinių žymių įrankis, kuriuo naudojantis galima išsisaugoti patikusias idėjas ir ieškoti kūrybinio įkvėpimo, pradedant maisto gaminimu, meistravimu ir baigiant namų projektais, atostogų idėjomis, interjero dizainu, verslu ir t. t.
Reddit
Registruotų vartotojų (redaktorių) bendruomenė pateikia turinį, už kurį bendruomenė atidavė daugiausiai balsų. Beveik kiekviena kategorija turi savo temų lentą, vadinamąją subreddit.
Google+
Socialinis tinklas, kuriame galima jungtis prie įvairių ratelių, t. y. grupių, kurios diskutuoja tam tikra tema. Savo profilyje galima pridėti kitų socialinių tinklų, kuriuose turima registruota paskyra, adresus.