Verslo programinė įranga

Verslo programinė įranga – verslo sėkmės variklis arba tiesiog būtinas įrankis įvairioms verslo operacijoms vykdyti. Iš esmės visoms egzistuojančioms įmonėms reikalingos bent jau pagrindinės žinios ir nusimanymas apie dažniausiai naudojamas verslo priemones.

Pagrindinė programinė įranga, kurią turi žinoti ir valdyti bet kuris skaitmeninį raštingumą įvaldęs asmuo, jau buvo aptarta ankstesniame skyriuje. Šio skyriaus tikslas – paaiškinti bendrą programinės įrangos įrankių rinkinį ir išskirti dažniausiai naudojamų įrankių grupes, nepriklausomai nuo verslo sektoriaus.

Verta paminėti, kad daugelis programinės įrangos ir įrankių, kuriuos naudoja verslas, jau yra įdiegti kompiuteryje kaip atskiros programos arba prie jų galima prisijungti internetu. Pastaroji grupė vis labiau auga ir vadinama SaaS. Išvertus iš anglų kalbos, tai reiškia paslauga kaip programinė įranga (angl. Service as a Software). Paprastai tokia programinė įranga suteikia prieigą prie tam tikrų internetinių paslaugų už mokestį.

Verslo programinės įrangos rūšis ir įrankių rinkinys daugiausia priklauso nuo veiklos sektoriaus, aptarnaujamų klientų tipo (ar tai yra kitas verslas, ar fiziniai asmenys), taip pat nuo įmonės dydžio. Mažos įmonės paprastai būna menkai priklausomos nuo įvairių programinių įrankių, be kurių didesni verslai tiesiog negali išsiversti. Nepaisant to, bet kokio dydžio įmonės sėkmė labai priklauso nuo darbuotojų įgūdžių ir patirties naudotis skaitmeniniais įrankiais. Štai dažniausiai naudojamų sąrašas:

 

Nuotolinės konferencijos – „Zoom“, „Skype“, „Google Hangouts“;

Rinkodara ir reklama – „Facebook“ skelbimai, „Google“ vietos verslas ir žemėlapiai, „Google Ads“, „LinkedIn“ skelbimai;

El. laiškai, automatiniai atsakymai ir naujienlaiškiai – „Mailchimp“, „MailerLite“, „Woodpecker“;

Rinkodaros automatizavimas ir klientų duomenų valdymo bazės (CRM) – „Hubspot“, „Salesforce“;

Projektų valdymas, planavimas ir efektyvumo valdymas – „Trello“, „TeamGantt“;

Bendravimas ir bendradarbiavimas – „Slack“, „Microsoft Teams“, „Asana“;

Svetainės našumo stebėjimas ir optimizavimas – „Google Analytics“, „Hotjar“, „Google Optimize“;

El. pašto paskyros ir daugelis pirmiau minėtų funkcijų – „Google Workspace“;

Debesų saugyklos – „Google“ diskas, „Dropbox“;

Duomenų srautai, ataskaitų automatizavimas ir įrankių integravimas – „Zappier“, „Supermetrics“, „Google Data Studio“;

Elektroninis sutarčių ir dokumentų pasirašymas – „DocuSign“, „Docobit“;

Failų bendrinimas ir perdavimas – „WeTransfer“;

Rašytinio teksto korektorius – „Grammarly“.

 

Šis sąrašas nėra baigtinis ir anaiptol neapima daugybės puikių įrankių, kuriuos verslas naudoja kasdienėje veikloje. Yra kur kas daugiau nišinių ir unikalių įrankių, skirtų patiems įvairiausiems verslams.